Reference k laktačnímu poradenství 2017

Děkuji i Vám za případné zaslání reference na mail Ilona.kubova@seznam.cz

___________________________________________________________________

24.1. 2017

S paní Kubovou jsem se potkala poprvé na kurzu Kojení a nošení dětí, který pořádala v létě v rodinném centru Sluníčko. Byla jsem poprvé těhotná, tak jsem chtěla načerpat nějaké informace a seznámit se s dalšími budoucími maminkami. Nakonec jsme na kurzu byly jenom 2 účastnice, ale byla jsem ráda za setkání s paní Kubovou a ještě jednou už zkušenou nosící maminkou a jejím miminkem.
Na paní Kubové je vidět, že laktační poradenství je pro ní poslání, že miluje děti, miminka a péči o ně - už jenom jak se na kurzu "mazlila" s panenkami (na trénování kojení) to dosvědčuje!
Po porodu jsem její služby využila znovu - neváhala mi poradit přes SMS přímo na Štědrý den, kdy nás pustili z porodnice a byla jsem nejistá - poprvé doma sama s miminkem, které nechtělo moc papat a bez odsávačky, která mi byla v porodnici oporou ... Druhý den paní Kubová dorazila i k nám domů, zapůjčila mi zdarma elektrickou odsávačku, zkontrolovala a zlepšila techniku kojení a jako bonus jsme 5 denní miminko navázaly do šátku! I nadále jsme v kontaktu, neváhá poradit emailem a dodat odvahu.
Její služby, poradenství a velmi milý přístup mohu jenom doporučit, je to taková jistota a podpora, jak kojení nevzdávat a užívat si kontakt s miminkem naplno!! :)

Petra a Filípek

______________________________________________________________________

12.1.2017

Dobrý den, jsem ráda, že jsem se na Vás obrátila a dala na Vaše rady. Myslím, že nám především pomohlo šátkování. Anička je spokojená a já také. Předevčírem jsme s Aničkou byli na kontrole ve 4 měsících a váží pěkných 5,5kg(při narození 2,8kg). Někdy se sice objeví nějaká nespokojenost a neklid při kojení, ale není to často a snad si poradíme. Většinou se to objevilo po očkování, nebo když se snažím kojit dřív než si Anička řekne např. před odjezdem k lékaři a nespokojenost nepřetrvává dlouho.
Určitě můžete zveřejnit, že jsem byla spokojená.

K.P.

______________________________________________________________________

Děláš supr věc. Mě jsi moc pomohla a na šátkování budu vzpomínat do konce života...... už se těším až si zašátkuju vnoučata. Teď teda už mám Manduku :-)

Určitě my pomohl i tvůj kojící kurz.....páč díky tomu jsme to s Janinkou vzládly a první náročný měsíc překonali.....díky tvým radám a šátku.... :-)
 
Moc děkuji :-) H.F.

_______________________________________________________________


5.1.2017

Dobrý den,
na konci léta jste mi radila mailem ohledně výrazně menší laktace z jednoho prsu. Užívala jsem bylinky, tak jak jsme se spolu domluvily. Během užívání se laktace zvýšila (i když nebyla stejná oboustranně), po vysazení bylin za nějakou dobu opět poklesla, ale ne na původní úroveň. Zároveň se samozřejmě zvýšila produkce mléka i v "bezproblémovém" prsu, což občas činilo potíže, protože pak jsem musela zase více přikládat k němu a tím pádem opomíjet ten "problémový", který bych byla kojením chtěla stimulovat. Nyní je synovi 10 měsíců, kojíme sice hlavně z jednoho prsu, ale zjevně nestrádá.
Takže Vám ještě jednou děkuji za radu a hlavně uklidnění. Zdeňka.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

3.1.2017

Moc Vám děkuji za veškerou pomoc a péči, protože na tom, že jsme nepřestali kojit, máte lví zásluhu. I když jsme první týden vedli pro nemoc jen mailovou komunikaci, už jen ta byla prospěšná, o osobních setkáních ani nemluvě. Velký dík Vám patří i za pomoc při vynuceném zavedení dokrmování přes cévku a poradenství při začátcích v šátkování. Mohu litovat jen jediné věci, že jsem Vás nekontaktovala hned po návratu z porodnice a čekala, že všechny problémy s kojením (bolestivé špatné přisávání aj.) zvládnu sama. J.Č.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________