Reference k laktačnímu poradenství 2018

2.8.2018
Paní Kubová,
moc díky za opravdu cenné rady, které mě poslaly do stavu absolutního štěstí, že se mohu postarat o svého klučíka i v oblasti krmení.

Když jsem porodila svého syna neplánovaným císařským řezem, nevěděla jsem, co  bude následovat. Sice jsem četla různé příběhy a rady, ale dokud si to člověk neodzkouší sám na sobě, tak si stále říká, že ho to nepotká:-), nicméně jsem již v porodnici měla s krmením trochu víc starostí než maminky, které rodily přirozenou cestou. Moc jsem chtěla pro syna to nejlepší a dohnat ostatní, ale po příchodu z porodnice najednou byla poptávka po mlíčku syna větší a já mu nemohla dát, co potřebuje.. Do celé věci jsem " zatáhla" i svého manžela, kterého, když se ohlídnu zpět velmi chválím, jak se k mým náladám, že to prostě nedám, postavil a v této době mě podporoval. Myslela jsem, že když něco neudělám hned, tak den ode dne se ztrácí možnost dávat synovi mateřské mléko.
Na internetu jsem našla Vaše jméno a popsané zkušenosti a přiznávám, že jsem byla v takovém stavu, že komunikaci vedl můj manžel a rovněž i na setkání s Vámi jel se mnou. Ač se mi zdá, že patřím mezi silné ženské, tak opravdu potvrzuji, že po porodu je člověk ovlivněn hormonální změnou, kterou, ač byste chtěla, nedokážete úplně ovládnout.
 
Naše setkání bylo příjemné a protože jsem od přírody upřímný člověk, vkládala jsem do toho velké naděje, ale  i  trochu rezervovanost, který říkal, fakt to jde? Opravdu se mléko spustí, když  se budu řídit Vašimi radami? A už druhý den po návštěvě jsme o Vás mluvili v superlativech, protože sice jsme ještě přikrmovali, ale způsob, který jste nám doporučila, nám ušetřil tolik času a práce a hlavně zkrátil čas, kdy se Adámek dožadoval jídla a my teprve připravovali umělou výživu...Najednou paráda!! V mé hlavě také změna, která měla i tímto  jednoduchým zlepšovákem jasnou změnu nálady... No a teď mohu říct, že mám 3 měsíčního syna a už 6 týdnů ho plně kojím:-)....Jediným " problémem" v šestinedělí bylo krmení, ale vše se opravdu po něm upravilo do  představ každé mámy, která  má zájem na kojení mateřským mlékem.. Vím, že někdy to maminky nemusí ovlivnit, ale u mě se sešla konstelace Vašich skvělých rad, mého maximálního zájmu a podpory ze strany manžela....

Moc díky, opravdu pomoc k nezaplacení a rovněž přístup, jakým se věnujete v určitém období " zoufalým" maminám Vás  v naší rodině zařadila mezi ty, na které se nezapomíná:-).. vždyť jste mi pomohla naplnit i moji představu, dát na začátku mému synovi nejen život, ale i do začátku dát mu tu nejlepší stravu,kterou může dostat.. Jestli bude v dospělosti vegeterián nebo jiný alternativec v jídle, to už bude na jeho rozhodnutí:-)...

Mějte se krásně a ještě jednou moc děkuji...
Určitě bych Vás chtěla v budoucnu i někdy navštívit i právě s Áďou... aby věděl:-)

Krásné léto a hodně spokojených maminek... vím, že Vaši práci musí dělat rovněž někdo, kdo do toho dává něco víc než nutnost....
Olga Skalská
_________________________________________________________________________________________________________________________
 
30.7.2018
Poprve jsem vás kontaktovala v roce 2016. Setkali jsme se s vámi se synem osobně. Syn začal být po necelych 4 mesicich u kojení nespokojený a přestal probírat na váze. Byla jsem nucena mu 14 dní podávat umělé mléko, ke kterému jsem měla sama odpor. Díky vašim radám a se svou i synovou velkou trpělivostí jsme se ke kojení opět dokázali vrátit. Odbourání jsme klasické nešvary, jako byl dudlík a oddalovani kojení. Byl to pro mě velmi emotivní zážitek, který mě přivedl k rozhodnutí pokusit se kojit do přirozeného odstavení. A nejen to. Začala jsem velice detailně studovat stránky Mamila.sk a ráda bych se stala jejich laktační poradkyní. Tímto vám opravdu moc děkuji, že jste nám byla vždy nápomocna a s milym přístupem a zároveň přísně nám dokázala říct i nepříjemné chyby, které jsem dělala. Děkuji vám a přeji krásný den. L.S.
 
__________________________________________________________________________________________________________________________
 
15.7. 2018
Před rokem jste mi poskytovala laktační poradenství a pomoc v začátcích šátkování. Chtěla jsem vám po roce opět poděkovat.
Dcerce je téměř 13měsíců, je zdravá a čilá. Má 9zoubků a od deseti měsíců krásně samostatně chodí. Vyskytlo se nám a stále vyskytuje spousta situací, kdy moc vzpomínám na to co jste mi říkala a jen díky tomu vytrváváme v kojení na požádání ve dne v noci. Denní energetický příjem dcerky pokrývá kojení cca z 80procent. Jinak jí všechno od mrkve po hovězí, ale jen jako přídavek. Kojení stále upřednostňuje. Interval má cca 2hodiny. 
Před měsícem se jí prořezávalo pět zubů na jednou. Bylo to zlích 14dnů a hodně mě kousala a u kojení zlobila. Přesto chtěla být stále u prsu. Prsy bolely a někdy krvácely, ale vydržely jsme to díky vašim radám. Bez kloboučků dudlíků a lahví. Mimochodem dudlík ani láhev neznáme. Od 7měsiců pije vodu rovnou z kelímku. 
 
Dcerka má 80cm a 11kg. Zůstáváme věrné šátku značky little frog, který jste nám pomohla vybrat i když už nosíme jen, když je nějaká bolest nebo nejde usnout. Dcerka bez obtíží ujde více než kilometr, aniž by chtěla nosit. Chůze ji baví a zkouší i běhat. Když už nosíme v šátku, střídáme se s desetiletým synem. 
Nedávno měli školní představení a pak na cestu domů si nechal setru uvázat a blýskal se před spolužáky a všemi ze školy, jaký je velký brácha. Hleděli na něj s otevřenou pusou a náramě si tu slávu užíval. Člověk by čekal, že se za to bude stydět a on se tím ještě chlubí. 
 
Jsem na obě děti moc pyšná a za vás moc vděčná. Máte na tomto našem štěstí velký podíl, protože jste mi dala jistotu, kde mi scházela a vaše slova mi zní v hlavě, když ji ztrácím a opět mě posilují. Děkuju moc, že jste. 
A. K.
 
___________________________________________________________________________________________________________________________

9.7.2018
U nás byl problém, že syn přestával jíst. Co kojení to řev, odtahování se a znovu přisati a zase odtahování a znovu a znovu. Výsledek byl ukřičené a hlavně hladové dítě. Paní Ilona si se mnou o problému povídala, zjistovala potřebné informace, zkontrolovala co bylo důležité a doporučila nám strihnuti uzdicky i s kontaktem na úžasného pražského pana doktora a bylinky na zvýšení laktace. S uzdickou jsme ji poslechli, s bylinkami hlavně kvůli financím bohužel ne. I tak se náš problém vyřešil během pár dní. Uzdicku pan doktor strihnul a během pár hodin byl vidět markantní rozdíl. Syn spokojený, napapany. Změna byla nakonec vidět i na spočítaných plinach a přibývajícím váze. A za to vše vděčíme hlavně paní Iloně které tímto patří obrovské DÍKY :) paní Ilona se vyzná, je milá, ochotná a zodpovedela všechny mé dotazy.
Zároveň posílám velké díky, zachránila jste nam kojení a ve mě vzbudila neskutecnou radost z kojení, kterou jsem se rozhodla poslat dál a jsem odhodlána stát se také laktacni poradkyní :) mimochodem na Dadovi byl poznat rozdíl během týdne hlavně na váze. Za předchozí měsíc přibral 700g a za týden co měl strihlou uzdicku 300g.
Mnohokrát děkujeme
Míša a Davídek Frydrychovi
_____________________________________________________________________________________________________________

10.2. 2018

Ilonu jsem kontaktovala po ambulantním porodu kvůli nejistotě ohledně kojení. Poradila mi, jak poznám, kdy miminko skutečně pije, a co mám dělat s rozpraskanými bradavkami. Především mě ale podpořila v tom, abych věřila svým mateřským instinktům. Po laktačním poradenství jsme u ní absolvovali i výuku šátkování. Celý postup rozdělila do několika dílčích kroků, které nám srozumitelně popsala a předvedla. Přestože se nové věci učím pomalu, odcházela jsem s pocitem, že vyučovaný úvaz zvládnu i sama doma. S oběma službami jsem byla opravdu spokojená, u obou jsem ocenila Ilonin trpělivý a empatický přístup, jaký asi každá šestinedělka potřebuje.

_____________________________________________________________________________________________________________

16.1.2018

Zoe je nyní 7 měsíců a stále kojíme. V to jsem při představách během těhotenství ani nedoufala, vzhledem k tomu, že u nás v rodině měly všechny ženy problémy s kojením a po pár týdnech z rozličných důvodů přestaly. U Vás jsme byli spolu s manželem a dcerkou v průběhu července, kdy se zdálo, že nemám dost mateřského mléka a budeme muset přejít na umělou výživu.

Moc nám pomohl Váš vlídný, ochotný a povzbudivý přístup, osobní setkání i názorné ukázky. Nejzásadnější pro mne byly rady týkající se dodržování tělesné blízkosti s miminkem (společný spánek, koupání, mazlení) a jeho vlivu na tvorbu mléka. A také jste byla první, kdo se nám vůbec zmínil o uzdičce pod jazykem a její funkci při sání. Nám ustřižení velmi pomohlo a věřím, že jsme malou ušetřili zbytečné bolesti v budoucnu.

Děkuji i za okamžité odpovědi na mé pozdější dotazy prostřednictvím emailu. Je dobré mít někoho, kdo ví, poradí a neplaší hned s Nutrilonem. Vaše služby mohu jen doporučit.

K. Zrůstová

___________________________________________________________________________________________________________________

4.1.2018

Dobrý den!
Jen díky Vám stále ještě kojím :-)
Po poradě s Vámi, ukázkou a možnostmi přikrmování. Byla jsem po cís.řezu, dg. myomy, menses ihned po šestinedělí a automaticky mi byla nasazená AK (antikoncepce). Nikdy by mne nenapadlo, že AK snižuje tvorbu mléka ( v příbal. letáčku se dušují, že nemá vliv) a u mne tedy 100% nejen snižovala, ale dalo by se říci, že mléko skoro vzala. Byly časy, že malá neměla ani 4 počůrané pleny a já se bála, že skončí v nemocnici. Vliv na zvýšení laktace v krizi u mne měla také hodně malá (dcerka), protože nevzala lahev (ani s MM) a odmítala UM v jakémkoliv podání (hadička, prst), i když byla opravdu hladová. Nyní jí bude 5 měsíců a já plně bez problémů kojím a už budeme zavádět příkrmy.  Velice pomohly i bylinné kapsle Benedikt lékařský, Pískavice - Řecké seno, Jestřabina lékařská, Moringa olejodárná - louskám doposud ;-)

A ještě...
pomohlo společné spaní. Malá se naučila v noci budit i po hodině, sice namáhavé, ale natáhla si to drahocenné mléko. Manžel to sice vzdal spát s námi, ale spokojenost mé holčičky, je pro mě prostě priorita :-);-)

Takže Vám velice děkuji a budu vzpomínat, protože jste byla jediný člověk, který mi v těžké situaci pomohl kojit a nakrmit vlastní dítě.
Pěkný den!

B.S., Chrudim