Reference k laktačnímu poradenství rok 2016

- pokud chcete, zašlete mi i Vy referenci k poradenství na mail Ilona.kubova@seznam.cz, děkuji.

 

 

________________________________________________________________________________

28.9.2016

Vaše rady skrz kojení jsem maximálně využila. Zčátky byly krušný,ale vše se celkem rozjelo a kojím do teď.Malé bude 5 měsíců.Dokrm přes hadičku byl pro mě ze začátku španělská vesnice,ale pak jsem získala ten správný grif a jde to samo.Malá příkrm vyžaduje pouze večer a pokaždé také ne.Takže supr.Také Vaše rady,abych s malou spala společně mi přišly trochu přehnané,ale teď spime spolu každý den a už si to ani nedokážu jinak představit.;-)
Také jsem nebyla zastáncem nošení v šátku či nosítku a teď si budu nosítko pořizovat.Supr věc.Hlavně na výlety do přírody kde se nedá jet s kočárkem.
Takže za mě máte 1*!
Dokážete mamky podpořit ve správné věci a i když mi některé věci přišly ze začátku přehnané,tak jsem stejně postupem času přišla na to,že to má smysl.Prostě si na vše člověk musí přijít sám.A když k tomu má kolem sebe ty správné lidi,tak to jde o poznání rychleji.

Mějte se fajn a přeji Vám spoustu spokojených maminek.
Klára D.

 

__________________________________________________________________________________

18.8.2016

Paní Kubovou mohu jen doporučit, kontaktovala jsem ji ohledně problémům s kojením, které začaly u mé dcerky, když jí byly cca 4 měsíce. Hodně plakat a nechtěla se kojit. Podle paní Kubové (i já si to myslím) šlo o bojkot v důsledku poklesu tvorby mléka, takže bylo potřeba odsávat, dokrmovat alternativně a kojit často. V době, kdy dcerka plakala hodně, to bylo opravdu náročné období, byla jsem odhodlaná vydržet, ale byly chvíle, kdy jsem to už chtěla vzdát. Nevím, jestli bych to ve výsledku udělala, protože kojení považuji opravdu za něco moc důležitého, nicmémě morální podpora paní Kubové, rady, emaily a vstřícná slova mi určitě pomohly! Situace u nás sice pořád není úplně ideální, ale věřím, že časem se vše srovná úplně. Paní Kubové moc děkuji i za naši Marušku!
Hanka.

__________________________________________________________________________________

13.8.2016

Laktační poradkyni paní Kubovou jsem oslovila prostřednictvím mejlu, kdy už jsem byla v beznaději, že by mi mohl někdo pomoci. Můj problém jsem konzultovala na více místech i s jinými LP a bez úspěchu. Nevzdávala jsem to a dál se pokusila hledat. Na internetu jsem našla kontakt na paní Kubovou a ta se mi ochotně snažila pomoci. Postupně jsme si vyměnily pár e-mailů a problém se vyřešil aniž bychom se sešly osobně. Paní Kubová je opravdu ochotná chtít pomoci. Vřele doporučuji a fandím lidem, co chtějí svou práci dělat kvalitně. 
Monika Pardubice

________________________________________________________________________________

12.8.2016

Jsem moc vděčná paní Kubové za podporu při kojení. V porodnici byla péče výborná, ale tím, jak bylo vše nové, tak i moc rychlé. Paní Kubová mi pomohla vyladit polohu při kojení, přisátí miminka a poskytla cenné rady. Vážím si její trpělivosti, s níž mi vysvětlovala všechny možné dotazy ohledně kojení. Péče byla velmi profesionální, zároveň i milá a citlivá. Oceňuji také hladkou domluvu a velmi rychlou návštěvu.
Katka Kovaříková

________________________________________________________________________________

8.8.2016

Já jsem se díky Vám nezblaznila v prvních dnech po porodu. Pomohla jste mi od bolavych prsou a hlavně taky psychicky. Věděla jsem,že když bude jakýkoli problém, mám se na koho obrátit. Vás kvalitních LP by mělo být více a hlavně v porodnicich(aspone v té naší). Děkuji moc za vše. L.O.

_________________________________________________________________________________

6.3.2016

Z porodnice jsem odcházela rozkojená s kloboučky, pak se jich nějakou dobu kvůli poraněným bradavkám zbavovala a doufala, že tím to utrpení skončí. Neskončilo, bolest byla k nesnesení a kojila jsem přes slzy. Paní Kubovou jsem vyhledala po 2,5 měsících. Konzultace byla příjemná a účinná. Paní Ilona mě vyslechla, prohlédla si poranění, pozorovala přisátí, zkontrolovala uzdičku, poradila, jak přisávat lépe atd. Kromě toho mě i psychicky podpořila. Následně jsem aplikovala její rady - vysadit dudlík a hlídat, aby se malá přisávala s široce otevřenou pusinkou. Do dvou týdnů se poraněné bradavky samy zahojily a kojení přestalo bolet. I když věřím, že už nebudu pomoc LP potřebovat, na paní Kubovou se případně ráda znovu obrátím. M.H.

_________________________________________________________________________________